DK: Srbija nadomak pobjede

Nenad Zimonjić i Ilija Bozoljac donijeli su prednost Srbiji u duelu sa Indijom u meču prvog kola Svjetske grupe Dejvis kupa.

DK: Srbija nadomak pobjede Izvor: MONDO

Selektor Dejvis kup šampiona, Bogdan Obradović, odlučio je da drugog dana meča u novosadskom Spensu na teren pošalje dubl koji je prvobitno i planirao - Nenadu Zimonjiću je priključio Iliju Bozoljca. I nije pogriješio.

Srpski dubl savladao je indijski, koji su činili Rohan Bopana i Somdev Devarman. Poslije još jednog maratona u Spensu, Zimonjić i Bozoljac su šampione doveli na domak pobjede nad Indijom - 4:6, 6:3, 6:4, 7:6.

Tako će Viktor Troicki u nedelju (13 sati) imati priliku da pobjedom nad Devarmanom obezbijedi Srbiji plasman u četvrtfinale i meč sa Švedskom. Čak i ako ne uspije, popravni će imati Janko Tipsarević protiv Bopane.

Kao i singlovi u petak i subotnji megdan je zašao u četvrti sat (tri sata i 12 minuta).

Nije krenulo dobro po srpski par. Ilija Bozoljac nije "naštelovao" servis što su Indijci koristili u prvom setu. Izgubio je oba servis gema, ali su domaćini uspijevali da nadoknade "minus" u gemovima kada je početni udarac imao Devarman. Ipak, kada je i Zimonjića "izdao" servis, poslije pet brejkova, završen je set - 3:6.

Zanimljivo je da indijski specijalista za dubl, Rohan Bopana, jedini nijednom nije izgubio servis gem.

Ali, u nastavku se Bozoljac "popravio" i tas na vagi je počeo da se spušta ka srpskoj strani. U drugom setu je bio dovoljan samo jedan brejk da bi Srbija izjednačila. Ponovo je servis "izgubio" Devarman, pa su Zimonjić i Bozoljac dobili taj dio igre - 6:3.

Treći set je bio kao preslikan drugi. I tada je domaćoj kombinaciji bio dovoljan jedan brejk za preokret - 6:4.

Znatno više uzbuđenja bilo je u četvrtom, ispostavilo se posljednjem setu.

Gosti su došli do prednosti pošto su iskoristili četvrtu brejk loptu na servis Bozoljca - 3:1. Glavni sudija Francuz Žozef je napravio korekciju linijskog i pogriješio, ali Indijcima je poklonio brejk.

Srbi su uzvratili za 3:4 iako su Devarman i Bopana u tom gemu imali 40:15. Sjajnim "riternima" su napravili preokret.

Malo po malo došlo se do taj-brejka u kome su serveri bili prilično sigurni. Naime, Devarman je obezbijedio mini brejk odličnim "riternom" (4:3), ali je odmah zatim Zimonjić iskoristio zicer i izjednačio.

Indijci su stigli do prve set lopte na svoj servis kada su poveli 10:9, ali su domaći igrači uzeli naredna dva poena, na servis Devarmana i ukazanu šansu zatim nisu propustili. Iskoristili su treću meč loptu, prvu na svoj servis.

Protivnik boljem iz duela Srbija - Indija u četvrtfinalu biće Švedska, koja je već poslije drugog dana obezbijedila trijumf nad Rusijom, jer su Simon Aspelin i Robert Lindštet savladali Igora Kunicina i Dmitrija Tursunova - 3:1.

Rezultati:

Petak

Viktor Troicki - Rohan Bopana 3:2 (6:3, 6:3, 5:7, 3:6, 6:3)

Janko Tipsarević - Somdev Devarman 0:3 (5:7, 5:7, 6:7)

Subota

Nenad Zimonjić/Ilija Bozoljac - Rohan Bopana/Somdev Devarman 3:1 (4:6, 6:3, 6:4, 7:6)

Nedelja, od 13 sati

Viktor Troicki - Somdev Devarman
Janko Tipsarević - Rohan Bopana

NAPOMENA: Ako pobjednik bude odlučen poslije četvrtog meča, peti se neće igrati.