SKIJANJE: Von, Von i samo Von

Američka skijašica Lindzi Von pobijedila je treći put u Svjetskom kupu za tri dana u italijanskom zimskom centru Tarviziju.

SKIJANJE: Von, Von i samo Von  Izvor: MONDO

U nedjelju je bila neprikosnovena u superveleslalomu...

Von, koja je u petak osvojila prvo mjesto u superkombinaciji, a juče bila najbolja u spustu, današnju pobjedničku vožnju završila je u vremenu jedan minut, 21 sekunda i 75 stotinki.

Tarvizio se baš posrećio 27. godišnjoj Amerikanki, koja osim tri zabilježena trijumfa na kraju vikenda može da se pohvali i sa dva obezbjeđena kristalna globusa u superkombinaciji i spustu. Pritom je prednost vodeće Njemice Marije Riš u generalnom plasmanu Svjetskog kupa smanjena na samo 96 bodova šest vožnji prije kraja.

Riš je današnju vožnju završila na trećoj poziciji, a na pobjedničkom poštolju našla se i Amerikanka Džulija Mankuzo koja je bila druga.

Takmičenje u Svjetskom kupu nastavlja se 11. marta u Spindleruvom Mlinu (Češka), a na programu je veleslalom. Nakon Češke, posljednje odredište za skijašice ove sezone biće švajcarski zimski centar Lencerhajde.