MONTEREJ: Jelena stala na pola puta

Najbolja srpska teniserka u finalu povela protiv Anastasije Pavljučenkove, ali je poslije dva sata igre izgubila rezultatom 2:1 (2:6, 6:2, 6:3).

MONTEREJ: Jelena stala na pola puta Izvor: MONDO

Jelena Janković nije uspjela da trijumfalno završi nastup u meksičkom gradu Montereju!

Time se u njenoj karijeri navršilo godinu dana od posljednjeg osvojenog trofeja, na turniru u Indijan Velsu, koji počinje ove nedelje.

Bolja od nje ovog puta je bila devetnaestogodišnja Ruskinja, Anastasija Pavljučenkova, koja je u Montereju slavila i prošle godine. Osim te dvije krune, ima i trofej iz Istanbula 2010.

U sudaru prvog i drugog nosioca (šeste i 19. na svetu) počelo je dobro po srpsku teniserku, koja je na putu do finala ostvarila četiri pobjede od po 2:0, izgubivši ukupno 23 gema - manje od tri po setu.

Jelena je prvi set dobila za samo 33 minuta (6:2), ali su stvari krenule neželjenim tokom kada je već u prvom gemu drugog dijela meča "ispustila" svoj servis. Pavljučenkova je nastavila sa dobrom igrom i dobila set simetričnim rezultatom - 2:6.

U setu odluke obje su imale po tri brejk šanse, Ruskinja je iskoristila dvije, Jelena nijednu i bila nemoćna kada je protivnica forhend paralelom realizovala drugu meč loptu...

Pavljučenkova u finalima WTA turnira ima savršen skor 3-0, dok je Jankovićeva pala ispod 50 odsto uspješnosti (12-13).

"Čestitam Anastasiji, odigrala je veoma dobar meč. Bila je bolja. Svaka čast", kratko je izjavila Jelena, koja će u Indijan Velsu braniti titulu i čak 1.000 bodova.