SKIJANJE: Rebenzburg sjajna, Von blizu Riš

Njemica Viktorija Rebenzburg pobijedila je u veleslalomu voženom u Špindleruvom Mlinu u Češkoj i trku prije kraja joj se "smiješi" mali Kristalni globus.

SKIJANJE: Rebenzburg sjajna, Von blizu Riš Izvor: MONDO

Rebenzburg je bila ubjedljivo najbrža u obe vožnje, pa je na kraju trijumfovala sa 1,26 sekundi prednosti u odnosu na Italijanku Deniz Karbon.

Njemačka skijašica preuzela je prvo mjesto u veleslalomu od Francuskinje Tese Vorli, koja u petak nije završila takmičenje. Rebenzburg ima 77 bodova više i naredne subote u Švajcarskoj biće favorit za osvajanje malog Kristalnog globusa.

Mnogo neizvjesnije biće u borbi za prvo mjesto u generalnom plasmanu Svjetskog kupa, gdje je vođstvo Marije Riš u odnosu na Lindzi Von sa preko 200, svedeno na svega 38 bodova!

Amerikanka je u Špindleruvom Mlinu zauzela treće mjesto - šesta trka zaredom na kojoj se popela na pobjednički podijum - dok je Nijemica bila tek 29.

Ako želi da sačuva poziciju na vrhu, Riš bi u subotu morala da ostvari zapažen rezultat u slalomu, koji je Lindzi Von najslabija tačka.

10. Mihaela Kirhgašer (Austrija) 2:17,60

PLASMAN U VELESLALOMU: Rebenzburg 435 bodova, Tesa Vorli (Francuska) 358, Tanja Putiainen (Finska) 240, Gergl 236, Brinjone 212, Maze 208...

GENERALNI PLASMAN: Marija Riš (Njemačka) 1.678 bodova, Von 1.640, Maze 943, Gergl 929, Mankuzo 876, Putiainen 700...

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)