INDIJAN VELS: I Ana u trećem kolu

Srpska teniserka u noći između petka i subote rutinski savladala 56. teniserku svijeta, Japanku Kimiko Date Krum - 6:4, 6:2.

INDIJAN VELS: I Ana u trećem kolu Izvor: MONDO

Ana Ivanović u Indijan Velsu je imenovana za 19. nosioca, a za turnir u kalifornijskoj pustinji vezuju je lijepe uspomene, pošto ga je 2008. godine osvojila, dok je 2009. poražena u finalu.

Za sada je stigla do trećeg kola, lako savladavši tenisku "baku", četrdesetogodišnju Kimiko Date Krum.

U meču koji je trajao sat i 12 minuta, Ivanovićeva je iskoristila sve tri brejk lopte, dok je Date Krum prokockala dve svoje prilike da oduzme servis Ani, obje u drugom setu.

Anina sljedeća protivnica biće Barbora Zahlavova Stricova iz Češke, koja je pobijedila favorizovanu sunarodnicu Petru Kvitovu rezultatom 3:6, 6:2, 7:5.

Tradicija ide na ruku našoj teniserki, koja je jesenas u Lincu dobila Zahlavovu u dva seta - 6:3, 6:2.

Protivnicu u trećem kolu saznala je i Jelena Janković, koja je u petak "preslušala" Koko Vandevej iz SAD (6:2, 6:1). Biće to 32. nosilac Julija Gerges (Njemačka), pobjednica meča sa Sibil Bamer iz Austrije (6:1, 6:3).

(Beta/MONDO, foto: Guliver/Getty Images)