Đoković: Napad na prvo mjesto

Najbolji srpski teniser kaže da puca od samopouzdanja, ali i da stoji čvrsto na zemlji pred start na turniru u Indijan Velsu.

Đoković: Napad na prvo mjesto Izvor: MONDO

Novak Đoković će na turniru u Indijan Velsu startovati protiv 39. igrača svijeta, Kazahstanca Andreja Golubjeva. Poslije dva osvojena turnira u 2011. ciljevi su mu porasli i namjera mu je da "napadne" prvo mjesto na ATP listi.

"Pokušaću da iskoristim sjajnu formu kojom sam od početka godine osvojio gren slem trofej u Melburnu, a potom odbranio i titulu u Dubaiju", poručio je najbolji srpski teniser, koji će u Indijan Velsu probati da se domogne drugog mjesta na ATP listi.

Treći reket svijeta je istakao da mu odgovara podloga u Indijan Velsu na kojoj je 2008. godine osvojio trofej.

"Želio bih ove godine da ponovim taj uspjeh iz 2008".

Prvi reket Srbije je istakao da mu na putu ka samom svjetskom vrhu izuzetno mnogo pomaže samopozdanje.

Đoković kaže da puca od samopouzdanja, ali i da istovremeno stoji čvrsto na zemlji.

"Samo tako imam šanse da dosegnem najveće visine", rekao je 23-godišnji Beograđanin koji je u karijeri osvojio 20 titula, od kojih su dva gren slem trofeja.

(Tanjug, MONDO, foto Guliver/Getty images)