INDIJAN VELS: Viktor ponovo "mjerka" Ljodru

Mladi Bernard Tomić namučio Viktora Troickog, ali iznenađenja nije bilo. Naredni protivnik - Majkl Ljodra.

INDIJAN VELS: Viktor ponovo "mjerka" Ljodru Izvor: MONDO

Viktor Troicki je opravdao ulogu favorita u duelu sa 18-godišnjim Bernardom Tomićem iz Australije.

Srpski teniser je pobijedio 2:0 u setovima (6:4, 6:4) i plasirao se u treće kolo turnira u Indijan Velsu.

Troicki, međutim, nije baš bez znoja dobio 187. igrača svijeta, koji važi i za jednog od najtalentovanijih tenisera.

U prvom setu morao je da spašava čak pet brejk lopti, a koliko iskustvo znači pokazuje to što je Troicki prvu šansu za brejk iskoristio i potom dobio prvi set.

Troicki je dobro počeo drugi set, odmah je napravio brejk, ali mladi Tomić mu je uzvratio i uspio je čak da preokrene i povede 3:2. Troicki se potom pribrao, najprije izjednačio, a potom i poveo 5:3, zahvaljujući duploj servis greški Tomića.

Protivnik Troickog u trećem kolu biće Francuz Majkl Ljodra koji je u drugom kolu pobijedio Kolumbijca Santijaga Iralda.

Troicki je pobijedio Ljodru u odlučujućem meču finala Dejvis kupa u Beogradu.