INDIJAN VELS: Srpski derbi!

Novak Đoković i Viktor Troicki boriće se za plasman u četvrtfinale turnira u Indijan Velsu.

INDIJAN VELS: Srpski derbi! Izvor: MONDO

Đoković je počistio Letonca Ernesta Gulbisa za 54 minuta igre. Nije mu ostavio ni gram nade. Bilo je - 6:0, 6:1!

Ni gram nade nije ostavio Đoković Letoncu Ernestu Gulbisu u 3. kolu Indijan Velsa.

Najbolji srpski teniser deklasirao je Gulbisa - 6:0, 6:1!

Đoković je odigrao pametno, nije se mnogo umarao protiv rivala, koji je bio toliko nervozan i van meča da je i najlakše lopte slao u aut ili u mrežu. Podatak iz prvog seta - Gulbis nije poentirao nijednom iz svog drugog servisa!

Najbolji srpski teniser vrlo lako je napravio ogromnu prednost u prvom setu, a na ruku mu je išao i indisponirani protivnik.

Kod rezultata 4:0 za Đokovića i njegovog servisa, Gulbis je imao šansu za brejk (bilo je 15:40), ali je Novak tako dobro servirao da je vezao četiri poena i uzeo novi gem za 5:0.

U narednom gemu, Đoković je stekao 0:40, a Gulbis mu je potom poklonio odlučujući poen poslavši smeč u mrežu, tačnije pogodio je vrh mreže, a loptica je odskakutala u aut.

Ista slika i u drugom setu. S tim što se Gulbis "upisao" tek u desetom gemu, smanjivši prednost Đokovića na 1:3. Nedugo potom bilo je 4:1 za srpskog tenisera...I potom kraj.

Troicki je Ljodru dobio vrlo raznovrsnom igrom. Bilo je tu i dobrih forhenda i efektnih skraćenih lopti...

U prvom setu, do 3:3, nije bilo brejkova, a onda je Viktor iskoristio prvu šansu i poveo 4:3, da bi potom dobio prvi set rezultatom 6:3.

Identična slika i u drugom setu. Do 3:3 bez šansi za brejk, da bi Viktor opet došao u poziciju da oduzme servis Francuzu, što je i učinio. Nedugo potom bio je i kraj meča, jer je srpski teniser "svirao" kraj.

Đoković i Troicki su do sada odigrali osam mečeva, a Novak vodi ubjedljivo - 7:1. Posljednji put sastali su se na Australijan Openu, kada mu je Viktor predao zbog povrede poslije gubitka prvog seta.

Troicki je jedini put dobio Đokovića u njihovom prvom duelu, 2007. godine u Umagu. Od tada niz od sedam Novakovih pobjeda.