SKIJANJE: Kuš i dalje vozi

Švajcarski skijaš Didije Kuš rekao je danas da ne namjerava da završi karijeru i da će se takmičiti i sljedeće sezone.

SKIJANJE: Kuš i dalje vozi Izvor: MONDO

Trostruki pobjednik Svjetskog kupa u spustu rekao je, uoči sutrašnjeg posljednjeg takmičenja, da "ima veliki motiv" da nastavi karijeru.

Ako Kuš pobijedi u sutrasšnjoj trci mogao bi da osvoji četvrtu šampionsku titulu u spustu.

Švajcarski mediji su prethodnih dana spekulisali da će 36-godišnji Kuš ove sezone završiti karijeru poslije prošlonedeljne svadje sa direktorom trka u Svjetskom kupu Ginterom Hujarom.

Medjunarodna skijaška federacija kaznila je Kuša sa 5.00 švajcarskih franaka zbog toga što je "verbalno napao Hujara po pitanju bezbjednosti staze u norveškom Kvitfjelu".

Kuš je u nedelju osvojio titulu u super veleslalomu i tako zabilježio 17. pobjedu u Svjetskom kupu.