SKI SKOKOVI: Posljednji let Adama Mališa

Jedan od najboljih ski-skakača svih vremena oprostio se od aktivnog bavljenja ovim sportom, osvojivši treće mjesto na Planici.

SKI SKOKOVI: Posljednji let Adama Mališa Izvor: MONDO

Poljski letač, čiji je nadimak "Orao iz Visle", Adam Mališ završio je sjajnu karijeru.

Na posljednjem ovosezonskom takmičenju za Svjetski kup na Planici, Mališ je skočio 216 metara i osvojio treće mjesto (zbog jakog vjetra održana je samo jedna serija skokova). Bio je to njegov posljednji skok, jer odlazi u penziju.

Ovaj 33-godišnjak je jedan od najboljih i najuspešnijih ski-skakača u istoriji. Osvojio je četiri olimpijske medalje, po četiri puta je bio svjetski šampion i osvajač svjetskog kupa, po čemu je rekorder. U karijeri je pobijedio 39 puta, a 92 puta je bio na pobjedničkom postolju u raznim takmičenjima.

Samo legendarni Finac Mati Nikenen ima više pobjeda od njega - 46. Inače, Mališ je i jedini skakač koji je tri puta zaredom osvojio Svjetski kup.

Ovogodišnji pobjednik Svjetskog kupa je Austrijanac Gregor Šlirencauer, koji je na Planici bio četvrti, što mu je bilo dovoljno za trofej. Drugoplasirani u Svjetskom kupu je njegov zemljak Tomaš Morgenštern, a treći Švajcarac Simon Aman.

Zanimljivo, Mališ je ovu sezonu u Svjetskom kupu završio kao četvrti.

Inače, Poljak je za 26. mart najavio da će organizovati "oproštajnu letačku žurku" u poljskom skijalištu Zakopane. Tada će za sve svoje navijače skakati, posljednji put.

Pobjednik Planice je Mališov nasljednik, Kamil Štok.