KUP CEV: Zvezda bez finala

Odbojkašice Crvene zvezde u revanšu poražene od italijanskog Urbina rezultatom 3:0, poslije čega su izgubile i odlučujući, tzv. "zlatni set".

KUP CEV: Zvezda bez finala Izvor: MONDO

Crveno-bijele su u Italiju otputovale sa pobjedom od 3:1 na svom parketu, ali su u revanšu pale za samo 72 minuta igre - 29:27, 25:14, 25:19.

Kao što rezultat govori, jak otpor pružile su samo u prvom setu, a poslije vođstva Urbina od 2:0 počele da se pripremaju za "zlatni set", koji se igra u slučaju da obe ekipe ostvare po jednu pobjedu (set-razlika je nebitna).

Domaće odbojkašice i taj set su dobile, rezultatom 15:12 i tako pokazale da su u ovom trenutku bolje od izabranica Ratka Pavličevića.

Mnogo više uzbuđenja bilo je u drugom polufinalu, koje je dobio Dinamo iz Krasnodara. Ruski tim je poslije 0:3 u prvoj utakmici pobijedio poljski Tauron rezultatom 3:2 (25:21, 22:25, 25:12, 24:26, 15:13), dok je u "zlatnom setu" bilo 16:14.

Finalni mečevi na programu su 29. ili 30. marta u Krasnodaru, odnosno 2. ili 3. aprila u Urbinu.

Zvezda je prošle sezone igrala finale Kupa CEV.