RUKOMET:Bosna slavila u Boriku

Rukometaši sarajevske Bosne savladali su Borac m:tel u "Boriku" 28:27 i praktično odbranili titulu šampiona BiH.

RUKOMET:Bosna slavila u Boriku  Izvor: MONDO

Bio je to prvi poraz u drugom dijelu sezone rukometaša Borac m:tela. Iako su prije meča iz Borca najavljivali da su uvjereni u trijumf na kraju ipak pobjeda iskusnije ekipe, koju predvodi Irfan Smajlagić.

Meč je odigran u sjajnom ambijentu banjalučkog Borika pred više od četiri hiljade gledalaca. Domaći rukometaši dali su sve od sebe da dođu do trijumfa od tri gola razlike, kojim bi preuzeli prvu poziciju na tabeli, ali nisu uspjeli.

U prvom poluvremenu igralo se gol za gol, a poslije 30 minuta borbe domaća ekipa je imala prednost (15:14).

U drugom dijelu Borac m:tel je zaigrao agresivnije i u jednom momentu došao do toliko željenih tri gola viška (21:18), pošto je Bosna u prvom meču slavila (22:20).

Borac m:tel je imao i napad za vođstvo od četiri gola razlike, ali nije ga realizovao i tad je počeo pad u igri, što su gosti iskoristili i prvo izjednačili, a zatim i uspjeli da preokrenu rezultat i slave trijumf 28:27.

MARKOVIĆ: Presudila duža klupa Bosne

Poslije meča trener Borac m:tela Dragan Marković čestitao je Bosni na pobjedi.

"Mi smo igrali dok smo imali snage. Mislim da je presudila duža klupa Bosne jer kad sam ja rotirao igrače osjetilo se, a kad su oni nije se osjetilo. Presudilo je i njihovo veće iskustvo igranja Lige šampiona. Mi smo imali par situacije da se odlijepimo nismo ih na žalost iskoristili", rekao je poslije meča Marković.

Na drugoj strani nekadašnji igrač Borca Irfan Smajlagić zahvalio se publici.

" Bila je sjajna atmosfera i to je bilo dobro za oba tima. Mi nismo došli čuvati prednost dva gola iz prvog meča nego smo došli pobijediti što smo na kraju i učinili", rekao je Smajlagić.