MADRID: Ana ispala, Bojana prošla

Ana furiozna u prvom setu, a onda izgubila meč 1. kola turnira u Madridu! Bojana Jovanovski preskočila prvu prepreku.

MADRID: Ana ispala, Bojana prošla Izvor: MONDO

Ana Ivanović još jednom od sjaja do očaja. Epizoda broj...hm, teško je reći koji, jer se to njoj često dešava.

Srpska teniserka je ispala sa turnira u Madridu već u prvom kolu. I to od Amerikanke Betani Matek-Sends, trenutno 40. teniserke na svijetu.

Pogledajte rezultat: prvi set Ana je dobila 6:0, drugi i treći po 4:6.

Ana je odlično odigrala prvi set. Lako je dobila uvodni gem, potom napravila jedan brejk, da bi u istom ritmu bez mnogo muke osvojila prvi set.

Početak drugog seta je išao po notama Ane Ivanović. Uspjela je da napravi brejk i povede 3:1 i potom stala. Amerikanka je vezala četiri gema i povela 5:3. Ana je potom izjednačila i imala brejk priliku, ali je nije iskoritstila pa je Amerikanka izjednačila u setovima.

U trećem setu Ana gotovo da nije postojala, do šestog gema. Amerikanka je povela 4:1, ali se Ana potom budi. Napravila je najprije brejk i zatim osvojila gem na svoj servis, smanjivši na 3:4.

Međutim, Betani-Matek je dobro servirala i dobila naredni gem za 5:3, koji joj je otvorio vrata pobjedi.

Meč je trajao jedan sat i 43 minuta.

Za razliku od Ane, Bojana Jovanovski je preskočila prvu prepreku na turniru u Madridu. Ona je pobijedila Mađaricu Gretu Arn 2:1 u setovima (6:4, 2:6, 6:3).

Bojana se nije uplašila mnogo iskusnije i 13 godina starije Arn. Ovaj meč obilježio je veliki broj brejkova.

U prvom setu su obe teniserke imale priliku da prelome na svoju stranu, ali, srećom, to je uspjelo Bpjani. I drugi set je počeo brejkovima, ali Mađarica je igrala na iskustvo.

U odlučujućem setu, Bojana je imala prednost od 5-2 i servirala je za pobjedu, ali je Mađarica uspjela da napravi brejk i smanji na 3:5.

U narednom gemu, Bojana je imala čak sedam meč lopti i tu sedmu je uspjela da iskoristi. Meč je trajao jedan sat i 50 minuta.

Bojana će u drugoj rundi imati težak zadatak jer ide na prvu teniserku svijeta, Dankinju Karolinu Voznjacki, koja je ranije danas savladala Japanku Avumi Moritu sa 2:0 (6:3, 6:2).