RIM: Brza osveta Džej Džej

Srpska teniserka pobijedila Safarovu sa 2:0 u 2. kolu turnira u Rimu i revanširala joj se za nedavni poraz u Madridu.

RIM: Brza osveta Džej Džej   Izvor: MONDO

Jelena Janković pobjedom je startovala na turniru u Rimu.

Srpkinja, koja je postavljena za petog nosioca, u drugom kolu bila je bolja od Čehinje Lucije Safarove - 2:0 (6:0, 6:3), poslije 76 minuta igre.

Jankovićeva je prvi set dobila bez izgubljenog gema, a ništa teži posao nije imala ni u drugom setu. Deveta igračica svijeta povela je sa 3:0 i tek onda je Čehinja uspjela da konačno osvoji gem. Do kraja seta teniserke se bile sigurne na svoj servis.

Ove dvije igračice do sada su odigrale šest mečeva. Jankovićeva ima pet pobjeda, a Čehinja jednu i to izvojevanu prije nedjelju dana u Madridu (6:4, 4:6, 7:5).

Jelana će u trećem kolu igrati protiv Španjolke Anabel Medine Gariges, koja je iz daljeg takmičenja izbacila devetog nosioca Francuskinju Marion Bartoli (6:4, 6:3).