RIM: Ana eliminisana

Ivanovićeva nije uspjela da pobijedi Belgijanku Vikmajer u trećem kolu turnira u "Vječnom gradu".

RIM: Ana eliminisana Izvor: MONDO

Ana Ivanović neće igrati u trećem kolu turnira u Rimu pošto poslije Nađe Petrove (predaja u drugom setu pri rezultatu 6:0, 3:0 za Anu) nije uspjela da eliminiše i Janinu Vikmajer.

Srpkinja je lako riješila prvi set - 6:2. Međutim, u drugom su uslijedili problemi. Poslije brejka Belgijanke i ribrejka naše teniserke, pobjednicu ovog dijela igre odlučio je tajbrejk. Ana je napravila mini brejk i stigla do 3:1, ali Vikmajerova je vezala četiri poena i stigla do ključne prednosti za izjednačenje.

Odmah na početku odlučujućeg seta Belgijanka je napravila brejk i tu prednost sačuvala je do kraja.

Ivanovićeva je ove sezone učestvovala na sedam turnira, ali još uvijek nema nijedno polufinale. Prošle nedjelje u Madridu ispala je od Betani Matek Sends u prvom kolu.

Vikmajerova će u trećem kolu igrati protiv bolje iz duela u kojem se sastaju prva igračica svijeta Karolina Voznjacki i Australijanka Anastasija Rodionove.

Pobjednica turnira osvojiće 360.000 dolara i 900 WTA poena.