VATERPOLO: Partizan šampion. Ponovo

Partizan i u drugoj utakmici finala ubjedljiv protiv Vojvodine - 12:3. Dejan Savić se oprostio poslije karijere duge 22 godine.

VATERPOLO: Partizan šampion. Ponovo Izvor: MONDO

U vaterpolu u Srbiji nema boljeg kluba od Partizana.

Još prije početka sezone znalo se da je "dupla kruna", praktično rezervisana za klub sa Banjice, koji je epitet apsolutnog favorita potvrdio u finalu protiv Vojvodine.

Poslije beogradskih 16:4, Partizan je i u drugom meču finala u Novom Sadu ubjedljivo pobijedio 12:3 i tako je došao do svoje 24. titule prvaka države. Prethodno su crno-bijeli osvojili i Kup Srbije.

Sve ovo je bila uvertira pred učešće Partizana na završnom turniru Evrolige u Rimu (3. i 4. juna).

Partizan će direktno ići u Evroligu, a Vojvodina i Crvena zvezda VET će ići u kvalifikacije za to takmičenje.

Zvezda je takmičenje završila kao treća, pošto je u dva meča bila bolja od Beograda. U drugom meču je bilo 12:4 za Zvezdu (po četvrtinama 4:1, 1:1, 3:1, 4:1).

Bila je to, inače, posljednja utakmica proslavljenog srpskog reprezentativca 36-godišnjeg Dejana Savića.

Bivši igrač Partizana i mnogih drugih evropskih klubova jedan je od najtrofejnijih vaterpolista koje je zemlja Srbija imala. Osvajao je mnoga odličja, uključujući zlatne medalje na svjetskim i evropskim prvenstvima. Međutim, kao i mnogima iz njegove generacije ostao mu je nedosanjani san da sa reprezentacijom osvoji zlatnu olimpijsku medalju.