SVJETSKI KUP: Tipsarević izgubio

Na startu takmičenja u Plavoj grupi Njemačka povela protiv Srbije. Kolšrajber bolji od Janka - 6:4, 7:6 (5).

SVJETSKI KUP: Tipsarević izgubio Izvor: MONDO

Njemačka vodi protiv Srbije 1:0 u meču prvog kola Plave grupe Svjetskog kupa u Dizeldorfu pošto je Filip Kolšrajber pobijedio Janka Tipsarevića 6:4, 7:6.

Duel će se nastaviti u ponedjeljak kada bi snage trebalo da odmjere Viktor Troicki i Florijan Majer, kao i dublovi.

Tipsarević se na teren vratio poslije oporavka od povrede butnog mišića zadobijenog na beogradskom turniru Serbia open powered by Telekom Srbija. I odmah je poražen.

Kolšrajber je prvi na meču napravio brejk, Janko je uzvratio, a pri rezultatu 4:4 imao je šansu da Nijemcu ponovo oduzme servis. Međutim, nije je iskoristio, ali jeste domaći teniser poslije 46 minuta igre - 6:4.

Nijemac je bolje počeo drugi set, napravio još jedan brejk za 2:0. U narednom gemu kod 40:40 meč je prekinut zbog kiše. Odmor od 20-ak minuta je prijao Janku jer je odmah po povratku na teren uspio da izjednači - 3:3.

Uspio je Beograđanin u nastavku da spasi tri meč lopte, ali je ipak poklekao u taj-brejku.

Prvi put se izvukao kod rezultata 5:6 u gemovima na svoj servis.

Kolšrajber je bio bolji na startu taj-brejka i brzo došao do 5:1. Nije se Tipsarević predavao, prišao je na 3:5, izgubio naredni poen, a zatim spasio još dvije meč lopte. Međutim, četvrta je bila kobna za njega iako je i tada imao inicijativu, ali je protivnik sjajnim lobom, kasnije i paralelom "ovjerio" pobjedu poslije sat i 55 minuta - 5:7.

Janko je 33. na ATP listi, a Kolšrajber 45. Nijemac sada vodi 2:1 u međusobnim duelima.

I Troicki je bolje plasiran od svog protivnika, jer je 15. igrač svijeta, a Florijan Majer je 28. Ipak, Nijemac je bio uspješniji od Viktora, savladao ga je na Australijan openu 2010. i nedavno u Madridu, dok je Troicki jedini put pobijedio Majera, takođe ove godine, u Sidneju.

Srbija je u gotovo istom sastavu osvojila Svjetski kup 2009. godine kada je u finalu savladala upravo Njemačku. I tada su igrali Troicki, Tipsarević i Nenad Zimonjić, samo što je sada na spisku reprezentativaca Dušan Lajović umjesto Arsenija Zlatanovića.

I Jugoslavija je bila najbolja u istom takmičenju 1990.

CRVENA GRUPA: SAD, Argentina, Kazahstan, Švedska.

PLAVA GRUPA: Srbija, Njemačka, Španija, Rusija.

Pobjednici grupa sastaće se u finalu naredne subote. Titulu brani Argentina. Igra se na šljaci, a nagradni fond je 800.000 evra.