RUKOMET: Voša osvojila Kup

Vojvodina je osvojila Kup Srbije. Novosađani su u dramatičnom finalu savladali Crvenu zvezdu 22:21 (11:13).

RUKOMET: Voša osvojila Kup Izvor: MONDO

"Lale" su pobjedonosni gol dale 14 sekundi prije kraja, strijelac je bio Vladimir Čupković. Zvezda je u posljednjih osam sekundi imala igrača više i dva deveterca, ali njeni igrači nisu uspjeli da šutnu na gol. A onda su potekle suze, i pobjednika i poraženih.

Meč za trofej u Slanoj Bari počeo je jakim odbranama, pa se mreža prvi put zatresla tek u šestom minutu. Na tehnički tajm-aut otišlo je rezultatom 4:2 za Beograđane. Oni su stigli i do 6:3, ali je Voša uspjela da izjednači na 7:7.

Ekipa Igora Butulije ponovo je došla do "plus tri" - 13:10, na poluvreme je otišla sa 13:11, a u nastavku je imala i 15:12. Poslije 9:9, Novosađani do "egala" dolaze na 16:16, pa na 18:18.

Do prvog vođstva poslije 2:1 stigli su kod 19:18 preko Miloša Barišića. Rezultatska klackalica trajala je do kraja...

U subotu u polufinalnim mečevima Vojvodina je bila bolja od novog šampiona Partizana, a Zvezda od branioca trofeja u Kupu, Kolubare.

Crvena zvezda - Vojvodina Železničar 21:22 (13:11)

CRVENA ZVEZDA: Ivanišević, Živković 3, Pešić 4, Pantelić, Perović, Đurić, Ristić 1, Ljubišić 13 odbrana, Pušica, Radulović 1, Jokić 1, Ćirić, Trivundža 8(1), Zelenović 3.

VOJVODINA: Jovanović, Popov 1, Radišić, Barišić 5, Abadžić jedan sedmerac sedmerca, Sudžum 7(4), Vujačić, Abadžić V. 11 odbrana, Radišić.B 2, Đurić, Imbronjev, Čupković 3, Hodžić, Mandić 4.

Isključenja: Crvena zvezda 16 minuta, Vojvodina 14 minuta.

Sedmerci: 4(1) - 5(4)