RG: I Janko rutinski

Janko Tipsarević pobijedio Brajana Dabula 7:6, 6:1, 6:1, a naredni protivnik mu je Pere Riba.

RG: I Janko rutinski Izvor: MONDO

Poslije Viktora Troickog i Novaka Đokovića, i Janko Tipsarević je maksimalnim rezultatom pobijedio u prvom kolu Rolan Garosa. Treći srpski reket eliminisao je Argentinca Brajana Dabula - 7:6, 6:1, 6:0.

Meč je trajao dva sata i šest minuta.

Janko je imao problema sa 147. igračem svijeta samo u prvom setu. Igrači su na startu "razmijenili" brejkove, a Argentinac je došao nadomak osvajanja seta pošto je još jednom oduzeo servis 29. nosiocu, za 4:2, a zatim je bilo i 5:2. Međutim, Tipsarević je tada uzvratio i ušlo se u taj-brejk. Tu dileme nije bilo, Srbin je "rasturio" Argentinca - 7:1.

To je bio početak kraja učešća Brajana Dabula na ovogodišnjem Rolan Garosu.

Prvi set je trajao 63 minuta, a preostala dva - isto toliko. Beograđanin je "gaučosu" u nastavku dozvolio da osvojio još samo jedan gem!

O dominaciji Janka Tipsarevića na terenu broj 17 svjedoči i statistika - napravio je 49 "vinera", naspram 21 Dabula, načinio je 28 neiznuđenih grešaka, dok je Argentinac pogrešio 36 puta... Srbin je odservirao devet asova...

Janko će se u drugom kolu namjeriti na Španca Perea Ribu (65. na ATP), koji je savladao Hrvata Ivana Dodiga 6:3, 3:6, 7:6, 6:4. Do sada se nisu sastajali.