Rukometašice banjalučkog Borca pobjednice su Kupa RS, pošto su u finalnoj utakmici savladale domaću "Miru" sa 21:20 (11:8).
Tako su izabranice Rade Unčanina odbranile pehar osvojen prošle godine i potvrdile dominaciju u ženskom rukometu ne samo u Republici Srpskoj, već i u BiH, gdje su peti put uzastopno postale šampionke.
Kapitenu Borca Tanji Kekić prelazni i pehar u trajno vlasništvo i zlatne medalje uručila je ministar za porodicu, omladinu i sport u Vladi Republike Srpske Nada Tešanović.
“Utakmica je bila veoma zanimljiva, borbena i neizvjesna do samog kraja. Bilo je očigledno da se kod nas osjećao umor, s obzirom na to da je sezona bila duga i naporna. U našoj igri se osjetilo, naročito u drugom poluvremenu, da je došlo do opuštanja, ali smo uspjele da ovu sezonu završimo na najbolji način - peharom. Igračice "Mire" zaslužuju sve čestitke na odličnoj igri, ali i i dobrim izdanjima tokom cijele sezone - rekla je za “Glas Srpske” Tanja Kekić, koja je zbog povrede koljena veoma malo ulazila da igra i izvodila samo sedmerce.
Kormilar Banjalučanki Rade Unčanin bio je zadovoljan još jednim osvojenim peharom.
“Uspjeli smo da i po treći put u ovoj sezoni pobijedimo Prijedorčanke i tako potvrdimo dominaciju. Rukometašice "Mire" pružile su nam odličan otpor, tako da pobjeda dobija na težini. Nadam se da ćemo i sljedeće sezone ostati na vrhu bh. rukometa”, istakao je Unčanin.
Trener "Mire" Milan Marinović žali što njegove igračice veoma uspješnu sezonu nisu krunisale peharom.
“Bili smo veoma blizu pobjede i u ovom meču sa Borcem, koji je bio izraziti favorit, ali nismo uspjeli da dođemo do cilja. Šteta, ali nadam se da će ova ekipa ostati na okupu i sljedeće sezone pružiti još bolje igre i možda konačno preuzeti tron od Banjalučanki”, istakao je Marinović.
(MONDO)