RG: Nadal se častio za rođendan

Rafael Nadal igraće u finalu Rolan Garosa, jer je u polufinalu pobijedio Endija Mareja - 6:4, 7:5, 6:4.

RG: Nadal se častio za rođendan Izvor: MONDO

Častio je tako sebe na 25. rođendan, domogao se šestog finala Rolan Garosa... Prethodnih pet je dobio. Od 2005. nije ga bilo na završnoj predstavi samo 2009. Za trofej će se boriti sa boljim iz drugog polufinala u kome se sastaju Novak Đoković i Rodžer Federer.

Špancu je trebalo tri sata i 17 minuta da 11. put u njihovom 15 duelu "položi na pleća" Endija Mareja.

Statistički gledano, razlika nije bila velika, osim što je Britanac imao problema sa drugim servisom, ali je Nadal bio najbolji u najvažniji momentima. Iskoristio je šest od 13 brejk lopti, a Škot samo tri od 18!

Nadal je počeo silovito i uz dva brejka došao do 5:1. Tada se probudio Marej, "vezao" tri gema, smanjio na 4:5, ali više od toga nije uspio iako je imao šansu.

Španac je propustio dvije set lopte na svoj servis (40:15), zatim i Britanac dvije brejk lopte... Poslije 62 minuta prvi reket svijeta je treću set loptu pretvorio u 6:4.

U drugom setu viđena je serija brejkova, a otvorio je i zatvorio - Nadal. Od 3:2 za Španca do 4:4 razmenili su po dva brejka. Naredni je ponovo napravio prvi reket svijeta za 6:5, a onda posle 73 minuta priveo kraju i drugi set.

I nije se zaustavio, seriju je produžio na pet osvojenih gemova, pa je treći set počeo sa 2:0.

Posljednje trzaje Marej je imao u šestom i osmom gemu, ali ni još po dvije brejk lopte mu nisu bile dovoljne da se vrati u set, a kamoli u meč.

Za Endija Mareja će osvajanje gren slem titule i dalje ostati san, baš kao i pobjeda nad Nadalom na šljaci.