Španski golman pogodio preko cijelog bazena! (VIDEO)

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Španski golman Unaji Agire pogodio gol Crne Gore preko cijelog bazena.

Vaterpolo - Španski golman pogodio preko cijelog bazena! Izvor: Twitter/teledeporte/printscreen

Vaterpolisti Španije savladali su Crnu Goru na Evropskom prvenstvu u vaterpolu (14:12), a jedan od najboljih detalja čitavog turnira dogodio se na kraju prve četvrtine ovog meča. Španski golman Unaji Agire primijetio je u posljednjim sekundama da je njegov kolega Petar Tešanović napustio gol spreman da presječe kontru Španaca, pa je odlučio da ga lobuje.

Čuvar mreže španskog nacionalnog tima uputio je udarac preko čitavog bazena, a crnogorski golman nikako nije mogao da interveniše. Samo je pogledom ispratio kako lopta pada u praznu mrežu iza njegovih leđa, za konačnih 4:2 na kraju prve četvrtine. Pogledajte kako je to izgledalo:

Ispostavilo se da je ovaj gol bio veoma važan za nastavak meča. Španci su pobijedili Crnu Goru u drugom kolu grupne faze (14:12) i tako napravili ogroman korak ka mjestu među osam najboljih timova u Evropi. U grupi A Evropskog prvenstva Hrvatska ima dvije pobjede, Španija i Crna Gora pobjedu i poraz, dok je Francuska bez pobjede. U posljednjem kolu grupne faze Španci igraju protiv Franuza, a Crnogorski imaju težak zadatak jer moraju da naprave senzaciju protiv Hrvata, kojima je dodijeljen turnir nakon što je izmješten iz Izraela.