Minimalna pobjeda Izviđača nad Borcem: Banjalučani 40 minuta igrali bez isključenog Klimaveca!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Izviđač je uspio da nadoknadi minus iz prvog poluvremena i savlada Borac, ali na revanš četvrtfinala Kupa BIH ide samo sa golom prednosti.

Kup BIH Izviđač pobijedio Borac 29-28 Izvor: YouTube/ Access

Poslije ubjedljive pobjede u prvenstvenom derbiju rukometaši Izviđača još jednom su savladali banjalučki Borac, ovog puta u prvom meču četvrtfinala Kupa BIH.

Izviđač je slavio sa 29:28 (12:14), pa sa minimalnom prednošću ide na revanš u Banjaluku.

Uspjeli su "skauti“ da nadoknade minus iz prvog poluvremena (12:14) u kojem je Borac, prije svega zahvaljujući odlično rapoloženom Nebojši Grahovcu držao stvari pod svojom kontrolom.

Upravo odbranjen sedmerac pružio je priliku crveno-plavima da dođu do prednosti 6:2, a to nije bio jedini odbranjeni pošto je „skinuo“ još dva u prvih 30 minuta.

Prvo poluvrijeme obilježilo je isključenje Andreja Klimaveca koji je napravio oštar faul nad Dianom Ćeškom, poslije čega je došlo i do malog koškanja na terenu. Bjeloruski lijevi bek je isključen, pa je ekipa Irfana Smajlagića narednih 40 minuta igrala bez svoje prve napadačke opcije.

Poluvrijeme je završeno vođstvom Borca 14:12, ali su „skauti“ predvođeni Bubalom koji je postigao sedam golova, u nastavku nadoknadili minus i uspjeli da stignu do preokreta.

Osim Bubala raspoloženi su bili i Pavlović i Odak sa po pet pogodaka.

Kod Borca Nedim Hadžić je postigao osam golova, a Malivojević i Đurđević su dali po pet.

U preostalim mečevima Leotar je na svom parketu savladao Slobodu i ima solidnu prednost pred revanš u Tuzli.

Grtačanica je kao gost napravila veliki posao pobjedom protiv Krivaje 31:26, a Konjuh je takođe kao gost savladao Vogošću rezultatom 39:36.