STRELJAŠTVO: Medalja i za Mirosavljeva

Poslije Andrije Zlatića, koji se u srijedu okitio zlatom na Svjetskom kupu u Vroslavu, i Nemanja Mirosavljev osvojio medalju - bronzanu.

STRELJAŠTVO: Medalja i za Mirosavljeva Izvor: MONDO

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Nemanja Mirosavljev osvojio je bronzanu medalju u finalu Svjetskog kupa u Vroclavu i mali kristalni globus u disciplini malokalibarska puška trostav 3x40 metaka.

On je u finalu zabilježio rezultat od 1.273,5 krugova.

Zlatnu medalju osvojio je Norvežanin Ole Kristijan Brin sa 1.278,5 krugova, dok je srebro pripalo Italijanu Nikoli Kamprianiju sa 1.274,6 krugova. Finale je vrijedilo 1.165 krugova.

"Zadovoljan sam, naravno, zbog medalje, ali rezultati iz osnovnog dijela i finala mogli su da budu i bolji. Mala dekoncentracija u nekoliko situacija koštala me je srebrne medalje", rekao je Mirosavljev poslije finala.

Mirosavljevu je ovo druga medalja u finalu Svjetskog kupa u karijeri. Zlato je osvojio je 1995. godine, takođe u trostavu, kada mu je pripao i veliki kristalni globus.

Ovo je druga medalja srpskih strijelaca u finalu Svjetskog kupa pošto je prvog dana kristalni globus i najsjajniju medalju osvojio Andrija Zlatić u gađanju malokalibarskim pištoljem.