VATERPOLO (EL): Brodolom Zvezde

Težak poraz Zvezde od Segeda na startu druge runde kvalifikacija za Evroligu. Mađari vodili 9:0, na kraju 10:4.

VATERPOLO (EL): Brodolom Zvezde Izvor: MONDO

Loš početak vaterpolista Crvene zvezde VET u drugoj rundi kvalikacija za plasman u Evroligu.

Domaćin jedne od kvalifikacionih grupa, mađarski Seged je deklasirao Crvenu zvezdu 10:4 (2:0, 3:0, 4:1, 1:3).

Tri gola za Seged postigao je najiskusniji - Tamaš Molnar, dva je dao Torok, po jedan Varga, Hegeduš, Juhaš, Kiš i Kajes. Golove za Zvezdu postigli su Rašović (2), Ranđelović i Milijanović po jedan.

Seged je vodio čak 9:0(!), a tek u trećoj četvrtini crveno-bijeli su uspjeli da postignu prvi gol. U posljednjoj četvrtini Zvezda je smanjila na 2:9, da bi Čaba Kiš završio goleadu svog tima. Do kraja meča još dva gola za crveno-bijele.

U drugom meču te grupe, riječko Primorje je, prema očekivanjima, bilo bolje od ruskog Šturma 16:10(5:1, 3:2, 4:3, 4:3).

U subotu, Zvezda igra protiv riječkog Primorja, a Seged protiv Šturma. U nedelju ujutru, Zvezda se sastaje sa Šturmom, a Seged sa Primorjem.

Teško je očekivati da Zvezda može da iznenadi izuzetno kvalitetnu ekipu Primorja, tako da je realnost da će crveno-bijeli nastaviti takmičenje u LEN Kupu.

Dve prvoplasirane ekipe nastaviće takmičenje u Evroligi, ostale dve u LEN Kupu.