ODBOJKA (EP): Pravi početak Srbije!

Odbojkašice Srbije pobijedile su Francusku sa 3:1 (20:25, 25:15, 25:11, 25:19), u prvom kolu Evropskog prvenstva u odbojci.

ODBOJKA (EP): Pravi početak Srbije! Izvor: MONDO

Uprkos "grču" na početku meča i velikog pritiska zbog igre pred domaćom publikom, srpske odbojkašice su pobjedom počele takmičenje na EP koje će se igrati do 2. oktobra u Srbiji i Italiji.

Uspjele su reprezentativke Srbije da se izbore sa tenzijom zbog beogradske publike i ambiciozno najavljenog dobrog plasmana, pa su, poslije nešto slabijeg početka meča, brzo zaigrale kako znaju i bez većih problema priveli meč kraju.

Osvojile su Francuskinje prvi set sa 25:20 i vodile u drugom setu, kada su se Srpkinje "otkravile" i zaigrale kako znaju do konačnog trijumfa u četvrtom setu, pred lijepo popunjenim tribinama.

Srpske odbojkašice su na prethodnim Evropskim prvenstvima osvojile samo dvije medalje, 2007. su osvojile srebro porazom u finalu od Italije i 1951, kada je reprezentacija tadašnje SFRJ bila treća na EP u Francuskoj.

Srpska reprezentacija će u prvoj fazi prvenstva igrati u Beogradu, u grupi A, u kojoj se još nalaze i Ukrajina i Njemačka.

Titulu evropskih prvakinja brane Italijanke.

(MONDO, foto: Beta)