KUALA LUMPUR: Na pomolu srpsko finale!

Janko Tipsarević plasirao se u polufinale turnira u Kuala Lumpuru, pošto mu je Nikolaj Davidenko predao meč.

KUALA LUMPUR: Na pomolu srpsko finale! Izvor: MONDO

Sedamnaesti reket svijeta proveo je na terenu samo 22 minuta, što će mu puno značiti pred subotnje polufinale.

Davidenko je već u trećem gemu zatražio medicinski tajm-aut, pošto je osjetio bol u predjelu lijevog kuka. Rezultat je u tom trenutku bio 1:1 i 30:30, Rus je pokušao da nastavi igru, ali je poslije dva uzastopno izgubljena gema shvatio da je dalji otpor besmislen.

Pružio je ruku Tipsareviću, koji će se u polufinalu sastati sa Japancem Keijem Nišikorijem, pošto je ovaj u posljednjem meču dana iznenadio 11. na ATP listi i prvog nosioca turnira, Španca Nikolasa Almagra - 6:7 (5:7), 6:4, 6:4.

Sa Nišikorijem (54) se Janko ove godine sastao čak četiri puta i slavio sve četiri pobjede, uz samo jedan izgubljen set.

Viktor Troicki ranije je savladao Dmitrija Tursunova, a protivnik u polufinalu mu je Kipranin Markos Bagdatis.