PEKING: Igra Ana!

Srpska teniserka Ana Ivanović ubjedljivom pobjedom nad Verom Zvonarjevom plasirala se u četvrtfinale turnira u Pekingu.

PEKING: Igra Ana! Izvor: MONDO

Bivša najbolja teniserka svijeta i trenutno 18. na WTA listi Ana Ivanović pokazuje znake da bi mogla da se vrati u formu koja ju je i lansirala do svjetskog vrha.

Na turniru u Pekingu Ana igra odlično, što je potvrdila u duelu sa trenutno trećom igračicom svijeta Verom Zvonarjevom - 2:0 (6:2, 6:1).

Srpkinja je igrala odlično, pogotovo od polovine prvog seta do kraja duela.

Zvonarjeva, koja je prošle godine bila finalista na turniru u Kini i koja ove sezone ima skor od 53 pobjede i 17 poraza (ovo joj je bio 18.) i dvije titule ove godine, imala je prednost na početku meča, kada je Ani uzela servis.

Međutim, Srpkinja je sjajnim forhendima u narednom gemu napravima ribrejk i potom vezala još dva gema. U petom gemu, međutim, Ruskinja uzvraća i ponovo uzima servis srpskoj teniserki.

Od tog trenutka, krenula je Anina ofanziva. Podsjetila je na onu "staru Anu", Anu koja je bila na teniskom vrhu. Forhend je služio nikad bolje i sve je to dovelo do ubjedljivog dobijanja prvog seta - 6:2.

U drugom setu još lakše i ubjedljivije. U prva tri gema svaka teniserka je odbranila svoj servis, a onda je Zvonarjeva praktično poklonila brejk Srpkinji jer je kod 30:15 napravila nekoliko grešaka i omogućila Ani da povede 3:1.

Vrlo lako Ana je osvojila naredna dva gema, povela 5:1 i sebi omogućila da igra rasterećeno. Ipak, pri servisu Ane za pobjedu, Ruskinja je imala šansu za brejk. Nije se dala Srpkinja. Uspjela je da se odbrani i potom servisom i forhendom dođe do trijumfa.

Ovo je bio deseti duel Ane i Zvonarjeve i sada je skor 5:5. Ana u ovoj sezoni ima skor od 26 pobjeda i 18 poraza.

(MONDO - foto: Getty Images)