PLIVANJE: Čaviću bronza na Svjetskom kupu

Srpski plivači nastupli u finalnim trkama Svjetskog kupa u Moskvi. Najbolji rezultat zabilježio najuspješniji srpski takmičar.

PLIVANJE: Čaviću bronza na Svjetskom kupu Izvor: MONDO

Milorad Čavić osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 metara leptir stilom na Svjetskom kupu u Moskvi.

Najbolji srpski plivač je dionicu preplivao u vremenu 23,28 sekundi. Zlato je pripalo Australijancu Džefu Hjudžilu rezultatom 22,36, a srebro Rusu Jevgeniju Korotiškinu - 23,26 sekundi.

Miroslava Najdanovski bila je sedma u finalu na 50 metara slobodno. Ona je ovu dionicu preplivala za 25,21 sekundu.

Prva je bila Šveđanka Tereza Alshamar u vremenu 24,27 sekundi, ispred Amerikanke Elison Šmit (24,74) i Njemice Danijele Šrajber (24,83).

Stefan Šorak osvojio je peto mjesto u finalu discipline 400 metara slobodno. Njegovo vrijeme u finalu iznosilo je 3:46,54 minuta.

Nijemac Pol Biderman bio je prvi sa rezultatom 3:40,40, ispred dvojice Rusa Nikite Lobinceva (3:43,02) i Denisa Garanina - 3:44,83.

Velimir Stjepanović zauzeo je šestu poziciju na 200 metara leptir stilom. Stjepanović je dionicu preplivao za 1:57,06 minuta.

Prvi je na cilju bio Japanac Hidemasa Sano u vrmenu 1:51,62, ispred Južnoafrikanca Čada le Kloa (1:51,95) i Amerikanca Majkla Felpsa - 1:53,24 minuta.