PLIVANJE: Srbima zlato, srebro i bronza!

Kakav dan za srpske plivače na Svjetskom kupu u Moskvi! Zlatni Šorak, srebrni Stjepanović, bronzani Čavić...

PLIVANJE: Srbima zlato, srebro i bronza! Izvor: MONDO

Jedan za drugim, srpski asovi Stefan Šorak, Vladimir Stjepanović i Milorad Čavić osvajali su medalje za Srbiju.

Prvo su Šorak i Stjepanović osvojili prva dva mjesta u finalu na 1.500 metara slobodnim stilom, Šorak je uzeo zlato, a Stjepanović srebro, a potom je Čavić u finalu na 100 metara delfin osvojio bronzu, dan nakon što je istu medalju uzeo u finalu na 50 metara delfin.

Šorak je pobijedio rezultatom 15:04,07 minuta, dok je Stjepanović dionicu preplivao za 15:06,83 minuta. Treće mjesto pripalo je Rusu Mihailu Bulakovu koji je stazu prešao u vremenu 15:08,60 minuta.

Čavić je dionicu preplivao za 50,90 sekundi, iza pobednika Rusa Jevgenija Korotiškina (50,72) i drugoplasiranog Amerikanca Tajlera Mekgila - 50,86. Aktuelni olimpijski šampion i svjetski rekorder u ovoj disciplini Amerikanac Majkl Felps završio je trku na petom mjestu u vremenu 51,13 sekundi.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)