ODBOJKA (LŠ): Crno-bijelima, ipak, ni set

Partizan pružio solidan otpor favorizovanom Trentinu u prvom i trećem dijelu meča, mada je razlika u klasi bila očigledna - 0:3 (18:25, 14:25, 19:25).

ODBOJKA (LŠ): Crno-bijelima, ipak, ni set Izvor: MONDO

Trostruki uzastopni prvak Evrope i svijeta došao je u Beograd, vidio i pobijedio.

Odbojkaši Partizana nisu se obrukali, odigrali su u granicama svojih mogućnosti, mada je bilo jasno da italijanski tim igra onoliko koliko mu je potrebno za pobjedu.

Izabranici bugarskog trenera Radostina Stojčeva završili su posao za 66 minuta. Drugi set odigrali su furiozno, dok je Partizan u preostala dva bio koliko-toliko konkurentan.

Servisima Pešuta i Minića crno-bijeli su u prvom setu stigli od 9:13 do 14:14, da bi pri rezultatu 17:18 stao na servis Kubanac Huantorena i postao najzaslužniji što je ubrzo na semaforu pisalo 17:23.

Drugi set bi igrači prvaka Srbije svakako htjeli što prije da zaborave, jer su tada gubili i sa 14 poena razlike, da bi se u trećem izvukli iz krize i čak imali poen-dva prednosti, zaključno sa 11:9.

Naravno, Trentino je preokrenuo na 14:18, a crno-bijeli posljednji put zaprijetili smanjivši na 16:18 i 17:19.

Partizanu je ovo drugi poraz u debitantskom nastupu u elitnom takmičenju, pošto je prošle nedjelje poražen od poljske Zakse (3:1).

U Ligi šampiona slijedi pauza zbog kvalifikacija za Olimpijske igre do sredine decembra, kada će ekipa Milana Đuričića gostovati španskom KAI Teruelu.

PARTIZAN: Minić, Popović, Pešut, Brđović, Samardžić, Nikolić, Mijailović, Ljubičić, Žarković, Bulatović, Ilić, Jevtić.

TRENTINO: Kazijski, Birareli, Dela Lunga, Huantorena, Žigadlo, Vijera, Brinkman, Lanca, Kolaći, Štokr, Bari, Burgštaler.

(MONDO, foto: OK Partizan)