VATERPOLO: Partizan trenirao sa Zvezdom

U meču bez mnogo žara, Partizan potvrdio kvalitet protiv Crvene zvezde VET.

VATERPOLO: Partizan trenirao sa Zvezdom Izvor: MONDO

Crvena zvezda VET je još daleko od Partizana u vaterpolu. I prije utakmice 3.kola Kupa Srbije očekivao se trijumf Partizana. Ali, i da učesnik Kupa LEN pruži snažniji otpor učesniku Evrolige i evropskom šampionu.

Na Banjici toga nije bilo.

Partizan - Crvena zvezda VET 11:4 (4:0, 2:2, 1:1, 4:1).

Sve je bilo poznato već poslije prve četvrtine, koju su crno-bijeli dobili 4:0. Vrlo ozbiljno je ekipa Igora Milanovića ušla u meč, želeći i sopstvenu formu da podigne pred duel sa Vašašom.

Ekipa Dejana Savića nije imala rješenje za odbranu Partizana, a prvi gol dala je tek minut prije kraja druge četvrtine. Strijelac je bio Jugoslav Vasović, nekadašnji igrač Partizana.

Crno-bijeli su i u treći dio meča ušli čvrsto, ali su imali i propusta u odbrani, pa je Milanović u nekoliko navrata podizao ton.

Posebno je bio ljut na Miloša Koroliju kada ga nije poslušao u jednoj situaciji u odbrani u posljednjoj četvrtini.

"Šta gledaš sudiju, bre? Vrati seee! Mene gledaj! Povuci se!" , vikao je Milanović na iskusnog centra.

Bilo je interesantno i to što je jedan od golova za Zvezdu postigao i dosadašnji igrač Partizana Marko Avramović, koji je ovog ljeta prešao u komšiluk.

Sve u svemu lagan trijumf Partizana, ali i dobar trening pred Vašaš 9. novembra.

Trener Crvene zvezde Dejan Savić konstatovao je poslije meča da je ovo realno stanje stvari.

"Partizan je poveo 4:0 i odmah prelomio utakmicu. Još puno zaostajemo za Partizanom".

Trener crno-bijelih Igrom Milanović bio je zadovoljan poslije utakmice, prije svega zbog toga što je, kako je naglasio, vidio neku fizionomiju igre.

"Ovu utakmicu smo željeli da igramo maksimalno angažovano ne želeći da gledamo igru i kvalitet protivnika, već prije svega da vratimo povjerenje u nas same. U većem dijelu utakmice igrači su ispunjavali zadatke u odbrani, što mi daje malo optimizma pred duel sa Vašašom u Budimpešti", rekao je Milanović.

Što se tiče Evrolige, trener evropskog šampiona smatra da će njegov tim teško moći da se plasira u četvrtfinale, ali on i dalje vjeruje u to.

"Poslije isključenja Stefana Mitrovića i kazne za mene ne vidim više imperative nad ovom ekipom, ali i dalje vjerujem da možemo", naveo je Milanović.

Bazen Banjica, gledalaca: 700.

PARTIZAN: Aleksandar Radović, Dušan Mandić, Uroš Čučković i Miloš Ćuk po dva, Milan Aleksić, Nikola Dedović i Miloš Vukičević po jedan gol.

ZVEZDA: Jugoslav Vasović, Viktor Rašović, Marko Avramović i Filip Kljajević po jedan gol.

Igrač više: Partizan 3/7, Zvezda 3/8. Peterci 1:1.