BAZEL: Bagdatis izbacio Troickog

Srbin poveo, imao i meč loptu u drugom setu, ali je ipak izgubio od Kipranina u prvom kolu - 6:4, 6:7, 2:6.

BAZEL: Bagdatis izbacio Troickog Izvor: MONDO

Viktor Troici poražen je već u prvom kolu turnira u Bazelu. Srpskog tenisera eliminisao je Markos Bagdatis poslije preokreta i dva sata i 43 minuta igre - 6:4, 6:7, 2:6.

Pred okršaj takvih servera kakvi su Troicki i Bagdatis uvijek se očekuje mali broj brejkova. Međutim, servisi nisu "služili" igrače, pa su napravili čak devet brejkova, od kojih Kipranin jedan više.

Troicki je prvi servis ubacio samo u 39 odsto slučajeva, Kipranin se najviše mučio na drugi servis...

Poslije razmjene brejkova, prvi set je odlučen u devetom gemu. Tada je osmi nosilac ponovo oduzeo servis protivniku, poveo 5:4, a poslije više od sata igre i 6:4.

I u drugom setu su razmjenjeni brejkovi, pa je o pobjedniku odlučio taj-brejk. Bagdatis je propustio šansu na svoj servis kod 6:5, ali je iskoristio treću set loptu, drugu na servis Troickog - 10:8. Prethodno, Viktor je imao meč loptu, ali je nije realizovao.

I treći period je počeo brejkovima, a profitirao je Kipranin - 2:1. Posljednji na meču napravio je za 5:2, a onda i "odservirao" pobjedu - 6:2.

Tako se Bagdatis treći put radovao u duelima sa Troickim, koji je Kipranina savladao samo jednom.

Naredni rival Markosa Bagdatisa biće pobjednik meča Mihail Južnji (Rusija) - Mihael Lamer (Švajcarska).

Pored Troickog još dvojica srpskih tenisera učestvuju u singl konkurenciji na turniru u Bazelu. Novak Đoković, kao prvi nosilac, sastaće se sa Belgijancem Ksavijerom Malisom, a Janko Tipsarević, postavljen za šestog favorita, sa Nijemcem Florijanom Majerom.
Nagradni fond turnira je 1.838.000 evra. Titulu u rodnom gradu brani Rodžer Federer.