Najbolji teniser planete, u trećem kolu Bazela, počistio sa terena Lukaša Kubota.

BAZEL: Novak se prošetao do Bagdatisa Izvor: MONDO

Brzo i efikasno, onako kako dolikuje najboljem teniseru svijeta!

Ovim riječima se može najbolje opisati igra Novaka Đokovića protiv 64. igrača na ATP listi Poljaka Lukaša Kubota

Za razliku od drugog kola ATP turnira u Bazelu, kada se Novak Đoković namučio protiv Belgijanca Ksavijera Malisa (2:1), Srbin je u narednoj rundi zbrisao svog protivnika sa terena.

Poslije svega 55 minuta bilo je - 6:1, 6:2.

Đoković će u narednom kolu igrati protiv Markosa Bagdatisa, 59. na listi najboljih tenisera. Nole sa Kipraninom ima stoprocentan učinak u pet dosadašnjih duela.

Nije mnogo trebalo Đokoviću da stigne do brejka. Nakon nekoliko minuta igre najbolji teniser svijeta je poveo 2:0. Ništa teži nije imao ni do kraja prvog seta, koji je Novak dobio sa 6:1.

Kubotu je pripao samo peti gem u prvom dijelu meča.

Slično se kretao rezultat i u drugom setu. Novak je poveo sa 4:0, ali je Poljak dobio dva gema. Ipak, bez većih problema Đoković je sačuvao svoj servis i pobijedio, 66. put ove sezone!

Đoković i Kubot su se do meča u Bazelu tri puta sastajali. Srbin ima sve tri pobjede maksimalnim rezultatom. Prvi put je savladao Poljaka 2009. u finalu Serbia Opena (6:3, 7:6), zatim ga je sljedeće godine pobijedio na Australijan Openu (6:1, 6:2, 7:5), a 2011. i u Rimu (6:0, 6:3).