VATERPOLO: Zvezda ide dalje!

Vaterpolisti Crvene zvezde VET plasirali su se u četvrtfinale Kupa Evrope, pobijedivši kao domaćini rumunsku Oradeu - 8:6 (3:3, 2:1, 2:0, 1:2).

VATERPOLO: Zvezda ide dalje! Izvor: MONDO

Crveno-bijeli su pred svojim navijačima, na bazenu SC "Milan Gale Muškatirović", slavili sa dva gola razlike, što im je bilo dovoljno za prolaz nakon 9:9 u Rumuniji 22. oktobra.

Igrač utakmice bio je veteran i nekadašnji reprezentativac Jugoslav Vasović, koji je postigao tri pogotka, iako zbog tri isključenja nije dočekao u bazenu posljednju četvrtinu.

Crveno-bijeli su tokom cijelog meča imali veliku podršku sa tribina, a navijači su poslije trijumfa slavili zajedno sa vaterpolistima, skandirajući "Šampioni" i "Ovo je Zvezda"!

Poslije isključenja Vasovića, ulogu vođe preuzeo je Marko Avramović i Zvezda je poslije minimalnog vođstva na poluvremenu (5:4) uspjela da napravi ključnu razliku u trećoj četvrtini.

Odbranama se istakao golman Gojko Pijetlović, koji je uz angažovanu igru kompletne ekipe u odbrani kapitulirao samo dva puta u drugom poluvremenu.

Pored kapitena Vasovića, realizacijom se istakao i dvostruki strijelac Vuk Rašović.

Jugoslav Vasović ocijenio je da je Zvezda ostvarila izuzetno važnu pobjedu.

"Bio je to težak meč, prije svega zato što naši igrači nemaju puno iskustva u evropskim utakmicama. Pokazalo se, ipak, da imamo odličan tim i pobjednički mentalitet", rekao je kapiten crveno-bijelih.

Prema njegovim riječima, plasman u četvrtfinale Kupa Evrope nije i krajnji domet crveno-bijelih.

"Zadovoljan sam, ali ovo nije kraj naših uspjeha. Zabilježili smo odlične rezultate na kvalifikacionom turniru u Grčkoj, zatim u domaćem Kupu i želimo tako da nastavimo".

Avramović je obećao da će Zvezda u nastavku takmičenja biti još bolja, ali da puno zavisi i od žrijeba.