PARIZ: Janko ispao, rezerva u Londonu

Janko Tipsarević izgubio od Tomasa Berdiha u osmini finala turnira u Parizu (7:5, 6:4) i izgubio šansu da obezbijedi učešće na Mastersu u Londonu.

PARIZ: Janko ispao, rezerva u Londonu Izvor: MONDO

Porazom od Berdiha, Janko je obezbijedio mjesto prve rezerve na završnom turniru u Londonu.

Žaliće Tipsarević za propuštenim prilikama, prije svega u prvom setu, koji je izgubio na volšeban način, poslije tri brejka protivnika u završnih pet gemova.

Odlično je Janko počeo meč i sigurnom igrom dva puta "brejknuo" protivnika za vođstvo od 5:1.

Servirao je za set pri rezultatu 5:2 i malo kome se činilo da bi mogao da ga izgubi. Ipak, to se desilo.

Izgubio je narednih pet gemova (tri na svoj servis) i dozvolio sedmom teniseru svijeta da osvoji prvi set.

Uprkos tome, sredio je misli na pauzi i počeo drugi set kao da se ništa od navedenog nije desilo. Odmah je osvojio gem na protivnikov servis i održavao tu razliku do osmog gema, kada je Berdih osvojio "brejk" i izjednačio rezultat na 4:4.

Naredni gem je ponovo pripao Čehu, pa je Tipsarević bio prinuđen da servira za opstanak u meču. Nije uspio u tome i Čeh je na kraju slavio.

Ispadanje Tipsarevića nije označilo kraj učešću srpskih tenisera u Parizu, pošto u drugom duelu osmine finala igraju Viktor Troicki i Novak Đoković.