ODBOJKA: "Orlovima" već izmiče London

Najbolji srpski odbojkaši doživjeli su i drugi poraz na Svjetskom kupu u Japanu - 1:3 protiv Poljske, uprkos vođstvu od 1:0.

ODBOJKA: "Orlovima" već izmiče London Izvor: MONDO

Najteže utakmice tek slijede, a reprezentacija Srbije ima skor 0-2!

To znači da je plasman na neko od prva tri mjesta, koja vode na Olimpijadu u Londonu, postao veoma, veoma dalek.

U ponedeljak ujutru po našem vremenu, Srbija - Poljska 1:3 (25:21, 18:25, 19:25, 28:30)!

Meč je trajao 98 minuta, a "orlovi" su poraženi iako su ispunili obećanje, da će igrati mnogo bolje nego protiv Argentine (0:3) u prvom kolu.

Poslije odlično odigranog prvog seta, Srbija je posustala, a Poljska iskoristila pad da preokrene na 2:1.

Četvrti set bio je najuzbudljiviji i najkvalitetniji. Šampioni Evrope gubili su 20:23, zatim uspjeli da izjednače, pa čak i da obezbijede četiri set-lopte! Nisu mogli da privedu posao kraju, umjesto toga su Poljaci stigli do pobjede.

"Zicer" za prvu pobjedu Srbija će imati protiv Irana u 3.00 časa ujutru u utorak.

SRBIJA: N. Kovačević 5, U. Kovačević 4, Petković 3, Terzić, Stanković 13, Nikić 11, Mitić, Rašić, Miljković 15, Atanasijević 6, Podraščanin 9, Rosić.

POLJSKA: Novakovski 14, Vinjarski 12, Zagumni, Kurek, Jaroš, Bartman 21, Kubijak 15, Ručijak, Žigadlo, Ignačak, Moždonek 14, Čarnovski.