Kil u Beogradu pokazao svu svoju moć. Partizan i dalje bez boda u Ligi šampiona.

RUKOMET (LŠ): Ništa od senzacije! Izvor: MONDO

Ovaj put ni blizu...

Kil je bez mnogo muke pobijedio Partizan u šestom kolu Grupe D Lige šampiona.

Crno-bijeli su poslije dvije utakmice u Vršcu, konačno dočekali da budu domaćini u Pioniru, ali ni to nije pomoglo izabranicima Aleksandra Brkovića.

Njemački tim slavio je sa 35:24.

Partizan nije bio ni blizu one ekipe koja je prije samo tri dana na sjeveru Njemačke punih 40 minuta bila ravnopravan protivnik lideru Bundeslige. Ekipe, koja je u Šparkasen Areni dobila prvo poluvrijeme.

Momir Ilić je u Njemačkoj imao šest od šest sa penala, a u Beogradu mu je već u prvom napadu Dejan Vasić odbranio sedmerac. Ipak, opasnost je prijetila sa druge strane, od Filipa Jihe, koji je od prvih deset golova svoje ekipe postigao čak sedam.

Alfred Gislason je za razliku od prve utakmice od prvog minuta izveo najjači tim. Među stativama Kila briljirao je Tijeri Omeje. Francuz je već u prvih 20 minuta meča upisao deset intervencija, a kada je "stavio rampu" na gol, crno-bijeli su sve više počeli da pogađaju okvir gola.

Do 20. minuta srpski šampion je manje-više bio ravnopravan (10:13), a onda je uslijedio potop. Serijom 7:0 Kil je stigao do 20:10 i do kraja utakmice održavao tu prednost. Na poluvremenu je bilo 19:10, a na kraju 35:24.

Najefikasniji igrač meča bio je Filip Jiha sa 11 golova. U ekipi Kila istakao se i Momir Ilić sa šest golova. Najbolji u domaćem timu bio je Vladimir Mandić sa pet golova.

Navijači Partizana opet su razočarali jer je samo 2.000 njih došlo u Pionir da podrži svoj tim protiv slavnog Kila.

Partizan ostaje jedini tim bez bodova u Grupi D. Crno-bijeli u narednom kolu, četvrtog decembra, dočekuju Ademar Leon.