RUKOMET (LŠ): Partizan bio blizu

Partizan igrao srčano protiv Ademar Leona, bio na gol zaostatka, ali je španska ekipa odnijela bodove iz Beograda.

RUKOMET (LŠ): Partizan bio blizu Izvor: MONDO

Malo je nedostajalo rukometašima Partizana da osvoje prvi bod u Ligi šampiona.

Partizan - Ademar Leon 24:27 (10:14) u 7. kolu Grupe D pred jedva 1.000 gledalaca u "Pioniru".

Crno-bijeli su bili "tu negdje", blizi iznenađenja, blizu podviga, ali...Bili su tako blizu, ali opet tako daleko od toga da im poslije sedme utakmice u Ligi šampiona u tabeli, pored imena, stoji i neki poen.

Ponovo je Partizan loše počeo utakmicu, Gosti su imali 7:1, ali je Partizan, prije svega zahvaljujući Ivanu Dimitrijeviću, došao na 8:11. Do kraja poluvremena, Ademar je održavao četiri gola prednosti, a u finišu tog dijela igre, Partizan je igrao sa četvoricom rukometaša, jer su sudije prestrogo kažnjavale neke odbrambene akcije crno-bijelih.

Sjajni Dimitrijević je održavao Partizan u igri u prvom poluvremenu. Dao je pet golova u tom dijelu igre, polovinu od ukupnog broja golova crno-bijelih.

U prvom dijelu drugog poluvremena, Ademar je održavao četiri, pet golova razlike, ali se crno-bijeli nisu predavali.

Serijom od 3-0 uspjeli su da priđu na gol zaostatka 20:21, da bi trener Ademar Leona Isidor Martinez zatražio tajm-atu poslije kojeg je njegov tim vezao dva gola (Martin Stranovski oba).

Partizan ni to nije pokolebalo, pa je golom iskusnog Nenada Maksića ponovo prišao na gol minusa - 22.23.

Međutim, iskusni rukometaši španske ekipe odbili su i taj napad Partizana, ponovo su vezali dva gola i zabilježili su četvrti trijumf u Ligi šampiona i obezbijedili prolaz u narednu fazu takmičenja.

Partizan je igrao borbeno, sa mnogo želje da pokaže da je zasluženo u Ligi šampiona. Igračima srpskog šampiona nema šta da se zamjeri.

Kritika ide na račun najvatrenijih navijača, koji su rukometaše ponovo ostavili na cjedilu i nisu im pomogli da hukom sa tribina zajedno ostvare veliku stvar.

Ivan Dimitrijević i Nenad Maksić su sa po šest golova bili najefikasniji u Partizanu, Veljko Milošević je dao 4.

Kod Ademar Leona Antonio Garsija Robledo je dao 6, a Matin Stranovski 4.