VATERPOLO (EP): Srbija i Crna Gora za zlato!

Fenomenalan meč Crne Gore i Mađarske. Crnogorske "ajkule" pobijedile 14:13 poslije produžetaka. Mlađan Janović - pet golova. Repriza finala EP iz Malage

VATERPOLO (EP): Srbija i Crna Gora za zlato! Izvor: MONDO

Istorija se ponavlja! Prije tri godine Srbija i Crna Gora igrale su u finalu Evropskog prvenstva u Malagi (Crnogorci dobili i ostvarili najveći uspjeh u svojoj istoriji), a reprizu tog duela gledaćemo i u Ajndhovenu.

U sjajnoj polufinalnoj utakmici, Crna Gora je pobedila Mađarsku 14:13 poslije produžetaka (bilo je 12:12 posle četiri četvrtine) i izaći će ponovo na megdan Srbiji, koju je pobijedila prije nekoliko dana u grupnoj fazi.

Kakav je to bio duel Crne Gore i Mađarske! Bilo je mnogo preokreta, kada se činilo da su jedni prelomili meč, drugi bi se vraćali...

Malo ko je očekivao da će Crnogorci poslije neubjedljivih igara u grupi uopšte doći u poziciju da se bore za neku od medalja. Ipak, u meču protiv Srbije su zablistali, a da to nije bilo "puštanje", kako su to ocijenili hrvatski sportski mediji, Crnogorci su pokazali večeras protiv Mađarske.

Bio je to vrlo uzbudljiv meč, pun preokreta, u kojem su se ekipe smjenjivale u vođstvu.

Crna Gora je vodila protiv Mađarske 11:9 u poslednjoj četvrtini, ali su Mađari napravili seriju 3-0 i preokrenuli. Imali su Mađari još dve prilike sa igračem više da odu na +2, ali su se Crnogorci odbranili. U posljednjem minutu meča, Crna Gora stiže do izjednačenja sa igračem više.

Imale su obje ekipe po još jedan napad za eventualnu pobjedu, ali nisu ih iskoristili i otišlo se u produžetak.

Poslije prvog produžetka bilo je 1:1, a odlučujući gol postigao je Predrag Jokić sa igračem više. .

Mlađan Janović je odigrao maestralno - postigao je pet golova

Zanimljivo je da Crna Gora nije pobedila Mađarsku još od pomenutog EP u Malagi, kada je bila bolja u grupnoj fazi. Od tada, Crna Gora nije imala rešenja za jednu od vaterpolo velesila.

Mađari su dobili Crnu Goru u polufinalu Olimpijskih igara u Pekingu, a posljednji put prošle godine u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva u Šangaju.

Srbija je ranije večeras pobijedila Italiju 12:8.

Finale Srbija - Crna Gora biće odigrano u nedjelju od 15.30 časova.