UŽIVO: Srbija - Danska 7:9

Rukometaši Srbije na poluvremenu finala Evropskog prvenstva gube od Danske.

UŽIVO: Srbija - Danska 7:9 Izvor: MONDO

Ponovo su srpski igrači počeli meč u grču, osim fantastičnog Darka Stanića (11 odbrana!). Danci su brzo poveli sa dva gola, Rajko Prodanović i Nikola Manojlović izjednačili u sedmom minutu, a Skandinavci u desetom minutu vratili vođstvo.

Igra se na malo golova i to je dobro za srpsku ekipu. Međutim, neophodna je raznovrsnija igra u napadu, kao i golovi bekova Momira Ilića i Marka Vujina.

Najbolji strelci "orlova" imaju mnogo problema sa danskom odbranom, a posao im otežava i raspoloženi Niklas Landin (11 odbrana!).

Loša igra u napadu donijela je i nervozu, pa je Dalibor Čutura u 23. minutu nepotrebno šutirao loptu pošto su je sudije uzele Srbiji. Danci su tada poveli sa tri gola razlike, pogotkom Mikela Hansena.

Kraj poluvremena donio je bolju igru Srbije. Nenad Vučković smanjio je prednost protivnika na 6:8 u 24. minutu, a Momir Ilić se u narednom napadu upisao u listu strelaca golom iz sedmerca za 7:8.

"Neću solistički koncert na terenu, igrajte timski", vikao je Vuković na tajm autu pred novi gol Danaca za vođstvo 7:9.

SRBIJA: Marjanac, Šešum, Vujin, Nikčević, Manojlović 1, Toskić, Stanić 11 odbrana, Ilić 1, Marković, Prodanović 2, Stojković, Beljanski 1, Vučković 2, Čutura, Stanković, Nenadić.

DANSKA: Landin 11 odbrana, Mogensen, Kristijansen, Lauge,Kristijansen, Markusen, Egert 2 , Speleberg, Svan Hansen, Lindberg, Toft Hansen 1, Kleverli, Sondergard 1 , Toft Hansen, Hansen 1, Nilsen.

"Orlovi" su u protekle dve nedjelje mnogo puta obradovali naciju. Poželimo im sreću i u drugom poluvremenu!