MONTE KARLO: Simon opet koban po Janka

Francuski teniser i u četvrtom međusobnom duelu bio bolji od drugog reketa Srbije - (6:0, 4:6, 6:1).

MONTE KARLO: Simon opet koban po Janka  Izvor: MONDO

Žil Simon jednostavno ne "leži" Janku Tipsareviću.

Pobjeđivao ga je u Roterdamu (2008), Majamiju i Sinsinatiju (prošle godine), a reprezentativac Srbije ni ovog proleća nema rješenje za igru momka iz Nice.

Iako Beograđanin nije imao rezultatski imperativ i iako je plasmanom u drugo kolo već izjednačio najbolji rezultat u Monaku, duel sa Simonom počeo je u grču, nervozno i lako dopustio rivalu da povede u setovima. Potom se trgao, osvojio drugi set, ali u trećem nije imao snage ni koncentracije da uradi nešto više.

Meč je trajao dva sata i 17 minuta.

Simon će u narednom kolu igrati protiv Žoa Vilfreda Conge, koji je istovremeno pobijedio Fernanda Verdaska.

Janko je poslije prvog seta bio na rubu katastrofe!

Napravio je 20 grešaka (Simon samo 12), izgubio svaki gem na svoj servis i ostvario samo jedan viner.

Simon je bio u svom ritmu i lako poboljšavao igru iz gema u gem. Tipsarević je djelovao nemoćan, nespreman za meč i, što je bilo najgore - nezainteresovan.

Ipak, situacija se početkom drugog seta popravila.

Srpski teniser osvojio je prvi gem poslije 55 minuta igre, ubrzo brejkom poveo 2:1, pa 3:1 na svoj servis. Simon se trgao, smanjio vođstvo Beograđanina, ali nije uspio da ga omete.

Janko je petim asom osvojio četvrti gem i brzo povratio vođstvo. Protivnik ga je već u narednom primorao da brani prednost.

Tipsarević je to i učinio, bez izgubljenog poena. Simon je bio sve nervozniji. Takav odnos snaga na terenu omogućio je Janku poslije dva gema prvu set loptu (pri rezultatu 40:30, 5:4). Nije je iskoristio, ali jeste drugu. Meč je poslije sat i po igre otišao u treći set.

Simon je poslije velike borbe poveo na svoj servis, Janko izjednačio, a Francuz u četvrtom gemu izborio veoma važan brejk.

Održavao ga je do završnice seta, kada je bez mnogo problema stekao novu priliku za brejk. I iskoristio je. Rezultat je bio 5:2 za njega, a meč praktično riješen.

I formalno je izvojevao pobedu već u narednom gemu, koristeći prvu set - meč loptu.

Simonu narednom kolu igra protiv Žoa Vilfreda Conge, koji je istovremeno pobijedio Fernanda Verdaska.