RUKOMET (LŠ): Crno-bijeli potrošili magiju

Partizan ubjedljivo poražen od Hamburga u utakmici pretposljednjeg kola grupne faze Lige šampiona - 21:42 (10:24).

RUKOMET (LŠ): Crno-bijeli potrošili magiju  Izvor: MONDO

Rukometaši Partizana doživjeli su sedam poraza u prvih osam kola elitnog kontinentalnog takmičenja, ali se ni u jednoj od tih utakmica nisu obrukali.

Protiv Hamburga u niškoj dvorani Čair, bila je to sasvim druga "pjesma".

Njemački tim, predvođen reprezentativcima te zemlje, ali i Hrvatske, Danske, Poljske i Švedske, odigrao je punom snagom svih 60 minuta i očitao crno-bijelima bolnu lekciju.

Najubjedljiviji poraz ekipe Aleksandra Brkovića do večeras je bio 31:23 na gostovanju u Flensburgu, a protiv Hamburga je već u sedmom minutu bilo - 0:7!

Sa lakoćom su gosti kažnjavali svaku grešku crno-bijelih. Rešetali su mrežu preko krila, posebno najefikasnijeg pojedinca utakmice Hansa Lindberga (10 golova), dok je na liniji od šest metara Igor Vori (6) "razgrtao" čuvare kao od šale.

Partizan je definitivno ispustio konce ovog meča u finišu prvog poluvremena, kada je Hamburg serijom brzih kontranapada povisio sa 20:10 na 24:10!

Nastavak je predstavljao formalnost, ali to što je pitanje pobjednika bilo riješeno, nije opustilo skupo plaćenu četu Martina Švalba, koji je u Hamburgu i trener i predsjednik kluba.

Duvnjak, Lacković, Hens, Petersen i ostali "jurili" su što bolju gol-razliku, jer u borbi za prvo mjesto sa Flensburgom i Čehovskim Medvedima može da bude važan svaki pogodak. Surovi profesionalizam na djelu...

Kod domaćina je najefikasniji bio Veljko Milošević sa četiri pogotka, a Ivošević, Mitrović, Vanja Ilić i Radivojević su po tri puta bili strijelci.

Golman Hamburga Johanes Biter imao je nevjerovatnih 26 odbrana, od toga dva sedmerca.