ATLETIKA: Zlata, srebra, rekordi, norme...

Zlato i nacionalni rekord Ivane Španović, rezultat sezone za Asmira Kolašinca, žetva medalja srpskih atletičara na Balkanijadi u Istanbulu.

ATLETIKA: Zlata, srebra, rekordi, norme...  Izvor: MONDO

Medalje, rekordi, norme za velika takmičenja. Nastup srpskih atletičara na Balkanijadi u Istanbulu bio je više nego uspješan.

Zlatnu medalju, uz novi nacionalni rekord, osvojila je Ivana Španović u skoku u dalj (rezultat 6,73). Ona je u trci na 60 metara u dvorani sa vremenom 7,54 sekundi osvojila srebrnu medalju!

Asmir Kolašinac ostvario je rezultat sezone i kuglu bacio na 20,54 metra, što ga je učinilo prvakom Balkana!

Srebro je u trci na 800 metara u seniorskoj konkurenciji osvojio junior Nemanja Kojić u vremenu 1:51,52 minuta, dok je Goran Nava 1.500 metara istrčao za 3:42,56, što mu je uz srebro donijelo i normu za Evropsko prvenstvo u Geteborgu.

Bronzu u trci na 3.000 metara osvojila je Amela Terzić uz rezultat 9:06,38.

Lični rekord Emira Bekrića na 400 metara (47,70) ovog puta bio je dovoljan samo za četvrto mjesto, koje je pripalo i Marku Antiću u finalu trke na 60 metara (6,92), kao i desetobojcu Mihailu Dudašu u finalu skoka s motkom (4,60).

Miloš Todosijević je sa preskočenih 2,12 osvojio šesto mjesto u skoku u vis, a Jelena Subotić je u B grupi na 60 metara istrčala 7,85 i osvojila drugo mjesto. Poslije ovako sjajnih rezultata sa pravom se možemo nadati i medaljama u Geteborgu (1. - 3. mart).

(MONDO, foto: Atletski savez Srbije)