Odbojkaši Jedinstva osvojili Kup BiH

Odbojkaši iz Brčkog u finalu savladali Bosnu iz Kalesije sa 3:0 u setovima.

Odbojkaši Jedinstva osvojili Kup BiH Izvor: MONDO

Odbojkaši Jedinstva iz Brčkog pobjednici su Kupa Bosne i Hercegovine, pošto su večeras u finalu završnog turnira pobijedili Bosnu iz Kalesije sa 3:0 u setovima (25:22, 25:18, 25:18).

Poslije izjednačene igre tokom cijelog seta, odbojkaši Jedinstva su bolje odigrali završnicu i dobili prvi period sa 25:22.

Početak drugog seta pripao je ekipi iz Kalesije koja se dobro držala sve do prvog tehničkog tajm-auta (8:5), ali su igrači iz Brčkog „dodali gas“ i preuzeli vođstvo (10:9) koje su uspješno sačuvali do kraja tog perioda igre za sigurno vođstvo od 2:0 u setovima.

Treći set u potpunosti je pripao odbojkašima Jedinstva koji su ubjedljivo vodili od početka do kraja za siguran trijumf od 25:18 i konačnih 3:0 u setovima.

Trener "Jedinstva" Ljubiša Ristić rekao je da je uspjeh bio očekivan i čestitao protivničkoj ekipi na plasmanu u finale Kupa, što je jedan od njenih najvećih uspjeha od kako je osnovana.

Za kapitena "Jedinstva" Dragu Todorovića ova pobjeda je veliki trijumf brčanske odbojke.

"Isplatio se trud koji smo uložili na putu do osvajanja Kupa BiH. Sada vjerujem da nam ove godine neće izmaći ni titula prvaka BiH", istakao je Teodorović poslije finalne utakmice.