Nedodirljiva Tina Maze!

Slovenačka skijašica pobijedila je u superkombinaciji u Meribelu i tako obezbijedila ukupan trijumf u ovogodišnjem Svjetskom kupu.

Nedodirljiva Tina Maze! Izvor: MONDO

Tina Maze ostvarila je veliki uspjeh na čak devet trka prije kraja sezone!

Njena najbliža suparnica, Njemica Marija Riš, zaostaje čak 958 bodova i ne bi mogla da prestigne Maze čak ni kada bi na svim preostalim trkama osvojila prvo mjesto (jedna pobjeda donosi 100 bodova).

Maze je u nedjelju poboljšala svoj saldo na 1.844 boda i lako bi mogla da postane prva skijašica u istoriji, koja je "probila" granicu od 2.000 bodova u sezoni.

Drugo mjesto u superkombinaciji u Meribelu zauzela je Austrijanka Nikol Hosp sa 82 stotinke lošijim vremenom, dok je trećeplasirana Mihaela Kirhgaser zaostala dodatnih osam stotinki.

PLASMAN U SUPERKOMBINACIJI: Maze 200, Hosp 160, Kirhgaser 89, Ganjon 77, Gut 77...

GENERALNI PLASMAN: Maze 1.844, Marija Riš (Njemačka) 886, Lindzi Von (SAD) 740, Ana Feninger (Austrija) 716, Katrin Cetel (Austrija) 697...

(Tanjug, foto: Beta/AP - arhiva)