DUBAI: Bautista zagrijao Đokovića

Najbolji teniser na svijetu iznenađujuće teško lomio i slomio otpor neugodnog Španca u drugom setu - 6:1, 7:6.

DUBAI: Bautista zagrijao Đokovića  Izvor: MONDO

Posjetioci tribina centralnog terena Aviatičarskog teniskog kluba u Dubaiju nisu očekivali napet meč Novaka Đokovića i Roberta Batista Aguta (55. na ATP listi). Ipak, vidjeli su pristojnu borbu.

Poslije lakog osvajanja prvog seta i sticanja prednosti 5:1 u drugom, srpski teniser se opustio i dozvolio rivalu da se potpuno vrati u meč.

Španac je zaigrao kao u transu i posle 16 minuta igre u desetom gemu izjednačio na 5:5! Potom su obojica osvojili gemove na svoj servis i uveli set u taj-brejk.

Tu nije bilo iznenađenja. Đoković je poveo 4:2 i odbranio se od napada rivala do kraja (7:4).