VATERPOLO (LŠ): Vojvodina nije uspjela

Srbija neće imati tri predstavnika u osmini finala LŠ. Vojvodina poražena od Breše 7:9. Jug drugi put dobio crveno-bijele - 10:5.

VATERPOLO (LŠ): Vojvodina nije uspjela  Izvor: MONDO

Najmlađi tim u Ligi šampiona, novosadska Vojvodina, završio je takmičenje u grupnoj fazi.

U utakmici sezone, protiv italijanske Breše, Vojvodina je dala sto odsto mogućnosti, pa i više od toga, ali osim časnog poraza nije mogla više. Vojvodini je bila potrebna pobjeda nad Brešom da se plasira u osminu finala, ali...

Vojvodina - Breša 7:9 (1:1, 2:3, 2:1, 2:4). Odlučila je strašna posljednja četvrtina Breše. Vojvodina je povela u posljednjoj četvrtini 6:5, ali je Breša potom vezala četiri gola i otišla na nedostižnih 9:6.

Kristijan Prešuti i Marko Elez su vodili Brešu do trijumfa sa po tri gola, kod Vojvodine dva gola Srđana Vuksanovića.

Poražena je i Crvena zvezda. Bio je to poraz koji ne boli, ali koji opominje.

Dubrovački Jug je u meču bez rezultatskog značaja savladao BVK Crvena zvezda 10:5 (2:2, 3:2, 3:0, 2:1) u 10. kolu grupne faze Lige šampiona i potvrdio primat u Grupi B.

Ekipa sa Gruža još jednom je savladala crveno-bijele (poslije beogradskih 10:6) i dokazala da spada u red prvih favorita za osvajanje titule prvaka Evrope u ovogdišnjoj "krnjoj" Ligi šampiona

Aleksandar Ivović sa pet golova bio je prvi igrač utakmice u kojoj je Jug ključnu seriju napravio u trećoj četvrtini. Od 5:4 koliko je bilo na odmoru, "gospari" su došli na 8:4. Osim Ivovića, efikasan je bio još jedan Crnogorac u redovima Juga Nikola Janović sa tri gola.

Golove za Zvezdu dali su Boris Vapenski i Andrija Prlainović po dva i Marko Avramović jedan.

I prije ovog posljednjeg kola poznata je većina učesnika osmine finala Lige šampiona. To su:

Grupa A: Vuljagmeni, Spartak, Eger i Šurman.
Grupa B: Jug, Crvena zvezda, Olimpijakos i Monpelje.
Grupa C: Barseloneta, Sintez (slobodna su još dva mjesta)
Grupa D: Seged, Partizan, Galatasaraj, Oradea.