DUBAI: Nole za trofej sa Berdihom!

Novak Đoković pobijedio Argentinca Huana Martina del Potra i plasirao se u 55. finale u karijeri, a četvrto na turniru u Dubaiju.

DUBAI: Nole za trofej sa Berdihom! Izvor: MONDO

Najboljem svjetskom teniseru bilo je potrebno sat i 45 minuta da sa 2:0 u setovima - 6:3, 7:6 (7:4), pobijedi sedmog na ATP listi.

Poslije lagano dobijenog prvog seta, Đoković se namučio u drugom, ali je uspio da se vrati u igru poslije 0:3 i preokrene na 5:3. Ubrzo je Nole imao i meč loptu, na servis Del Potra, međutim, Argentinac se spasio i produžio meč za još dvadesetak minuta.

U tom periodu uspio je da povede 6:5, ali se Đoković izborio za taj-brejk u kojem je poslije 0:1 i 2:3 preokrenuo na 5:3 i sa još dva poena došao do osme pobjede u 10 duela protiv Huana Martina del Potra.

Nole će za svoju četvrtu titulu u Dubaiju igrati protiv Čeha Tomaša Berdiha, koji je uspio da preokrene protiv favorizovanog Rodžera Federera.

Švajcarac je dobio prvi set 6:3, ali je u drugom izgubio poslije taj-brejka (10:8). U trećem setu je Berdih napravio brejk za 3:2 u gemovima i potom sigurnom igrom došao do pobjede (6:4).

Ovogodišnji nagradni fond turnira u Dubaiju iznosi 1,78 miliona dolara.

Đoković je pehar prethodno osvajao 2009, 2010. i 2011. godine.

(MONDO, foto: Beta-AP)