MAJAMI: Ništa od srpskog četvrtfinala

Janko Tipsarević izgubio i sedmi put u devet međusobnih duela sa Žilom Simonom.

MAJAMI: Ništa od srpskog četvrtfinala Izvor: MONDO

Francuz baš ne leži Tipsi, što se pokazalo i na turniru u Majamiju.

Simon je pobijedio 2:1 u setovima (5:7, 6:2, 6:2) i sada čeka pobjednika meča Novak Đoković – Tomi Has, koji će se igrati u noći između utorka i srijede (oko dva časa poslije ponoći).

Početak meča obilježila je oprezna igra obojice tenisera, a iako je dva puta stizao do brejka, Francuz nije uspio to da "naplati". Tipsa je pri rezultatu 5:3 za Simona napao, preuzeo inicijativu i dobio naredna četiri gema. Iskoristio je drugu set loptu.

Prvi set trajao je 57 minuta igre, a za odlučujući poen Tipsarević je strpljivo sačekao grešku protivnika i poslije najduže razmjene udaraca u dotadašnjem dijelu meča, poveo sa 1:0 pošto je Simon poslao lopticu u aut poslije nešto jačeg forhenda, koji je djelovalo da će biti rutinski.

Drugi set donio je potpuno drugačiju sliku na terenu. Simon je dominirao i izjednačio na 1:1 poslije samo 34 minuta.

Uslijedila je potom velika borba, u kojoj je veću koncentraciju imao 13. sa svjetske rang liste.

Simon je u trećem gemu trećeg seta imao tri brejk lopte, međutim, Janko se izvukao i poveo 2:1. Ipak, sljedeći njegov servis gem pripao je protivniku, poslije čega je uslijedila nervozna igra srpskog tenisera i nekoliko ishitrenih poteza, propraćenih psovkama koje su se jasno čule u prenosu.

Imao je Tipsarević priliku da se vrati u meč odmah po izgubljenom gemu na svoj servis, ali nije iskoristio brejk loptu, kao i nekoliko dobrih šansi da poentira.

Ubrzo je Simon došao do novog brejka, poslije kojeg je drastično opalo samopouzdanje srpskog tenisera pa, iako se Tipsarević nije predavao, Francuz nije ispustio prednost.

Posljednji gem trajao je čak 15 minuta, do trenutka kada je Janko poslao lopticu u mrežu i okončao meč koji je trajao dva i po sata.

Tipsarević je prošle sezone stigao do četvrtfinala turnira u Majamiju, tako da nije uspio da odbrani tada osvojene poene.

(MONDO, foto: Beta-AP)